День народження автомобіля. 135 років з появи першого автомобілю

День народження автомобіля. 135 років  з появи першого автомобілю

Сьогодня, 29 січня 2021 року рівно 135 років з появи першого запатентованого автомобілю.

Benz Patent Motor-Wagen прийнято вважати першим автомобілем в історії людства. Німецький конструктор Карл Бенц з м. Мангейма запатентував його 29 січня 1886 року. Через кілька місяців ще один конструктор Готтліб Даймлер, теж німець, і теж жив на Південно-Заході Німеччини, обкатав свій автомобіль Daimler Motorkutsche. Який з деяких причин також претендує на звання першого.

 

Перший автомобіль Бенца, зроблений в 1885 році, був триколісний двомісний екіпаж вагою 250 кг на високих колесах зі спицями. На нього Бенц поставив свій новий чотиритактний бензиновий мотор з водяним охолодженням потужністю 0,9 к.с. Циліндр розташовувався горизонтально над віссю величезних задніх коліс і приводив їх в рух через одну ремінну і дві ланцюгові передачі. Машина розвивала сміховинну за нашими мірками швидкість – 16 км / год, але на ті часи це була вельми прогресивна конструкція. Екіпаж був урочисто названий Motorwagen.

Карл Бенц був конструктором-одинаком, хоча і з хорошою технічною освітою. У машини Бенца було майже все, що є у нинішніх автомобілів – бензиновий двигун з іскровим запалюванням, трансмісія зі зчепленням, гальма і навіть м’яка підвіска коліс.

Отже, 29 січня 1886 року, після того, як винахід пройшов численні випробування і деякі доробки, Motorwagen отримав Німецький Імператорський патент, а в 1887 році перший в світі автомобіль дебютував на виставці в Парижі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top