Після того, як в Україні були прийняті нові закони про пільгове розмитнення автомобілів (у 2016 році законопроект №3251, а в 2018 р – №8487 і 8488), правила на автомобільному ринку країни істотно змінилися. Скандальна ситуація з «євробляхами» привела до того, що цей вид придбання авто став далеко не дешевим і не найвигіднішим. Купити ж новий автомобіль в автосалоні може дозволити собі далеко не кожен. А покупка вживаного автомобіля в самій Україні дуже ризикована та затратна по часу та грошах.

На цьому фоні в країні в останні роки стрімко розвивається напрямок пригону битих, але таких, які підлягають ремонту та подальшої успішної експлуатації,  автомобілів з США. Як на перший погляд не дивно, але, не дивлячись на те, що мова йде постачання з іншого кінця світу, при яких товар долає десятки тисяч кілометрів морями та океанами, така покупка може бути вельми вигідною.

Вартість автомобілів з Америки на 30-40% нижче, ніж аналогічних, представлених на українському авторинку, але пригін буде здійснено за 3-4 місяці. Транспорт закуповується в основному на аукціонах, десь представлені авто після страхових випадків, але з невеликим пробігом (є варіанти з пробігом всього 5-10 тис. км). Вони ретельно відновлюються і повністю справні.

Процедура покупки відбувається за такою схемою: викуп на аукціоні, доставка до порту, навантаження в контейнер, транспортування на судні (близько 2 місяців) в Одесу або Литву, Польщу. Потім виконується доставка до митниці, проводяться розмитнення, ремонт, сертифікація, оформлення документів на покупця. Самостійно розібратися у всіх цих питаннях досить складно, тому їх рішення краще довірити досвідченому виконавцеві.