У житті будь-якого автовласника рано чи пізно виникає ситуація, що вимагає проведення незалежної оцінки авто. Причин виникнення такої потреби досить багато: купівля-продаж; розподіл майна; отримання транспортного засобу в спадщину; реорганізація підприємства; оренда / лізинг; інше. «GoldCars» виконає такий потрібний вид дослідження, як оцінка вартості транспортних засобів, в найкоротші терміни.

Що таке оцінка автомобіля?

Оцінка автомобіля – це комплекс досліджень з визначення вартості транспортного засобу при виникненні правовідносин між фізичними особами, юридичними особами, або державою, пов’язаних з володінням, розпорядженням і використанням транспортних засобів. При оцінці транспортного засобу враховується фізичний (отриманий в результаті зношування, пластичних деформацій, втомних руйнувань, корозії, змін фізико-хімічних властивостей конструктивних матеріалів) і моральний (фактори досягнення науково технічного прогресу, обмеження, що накладаються державним регулюванням на виробництво, імпорт, товарні ринки і експлуатацію транспортних засобів, закінчення виробництва транспортних засобів, припинення виробництва запасних частин до них, знос. Як правило, оцінка здійснюється для визначення ринкової вартості транспортного засобу, для нотаріуса, спадщини або дарування, для розділу майна, для списання, де найбільш поширеною є оцінка авто.

Як проводиться оцінка?

При оцінці автотранспорту оцінювачем враховується велика кількість різних факторів, які впливають на формування вартості, такі як: функціональні і технічні характеристики, пробіг, факти участі в дорожньо-транспортних пригодах, рік випуску авто, і т.п. У тих випадках, якщо автомобіль знаходиться в поганому стані, оцінка проводиться з урахуванням ступеня фізичного зносу автомобіля, а також втрати товарної вартості.

Коли потрібна незалежна оцінка автомобіля?

Вам слід провести незалежну оцінку транспортних засобів в наступних випадках:

  • якщо необхідно використовувати машину в якості застави при взятті банківського кредиту;
  • якщо необхідно вступити вправо спадкування. Якщо майна багато, то оцінка машин повинна бути проведена окремо від іншого нерухомого майна;
  • якщо необхідно оформити угоду купівлі-продажу;
  • якщо необхідно здати транспорт в оренду;
  • якщо необхідно оформити страховку;
  • якщо необхідно залагодити майнові суперечки;
  • якщо необхідно перерозподілити кошти підприємства;
  • якщо необхідно провести списання або утилізацію, оцінка автомашини необхідна для оформлення акта списання і відображення цієї операції в бухгалтерському обліку;
  • якщо необхідно провести конфіскацію;
  • якщо необхідно здійснити бартерну операцію.