Не купуємо кота у мішку. Як придбати і не помилитись?

Важливі аспекти для тих, хто хоче придбати вживане авто. Рано чи пізно настає час, коли виникає необхідність придбати авто. Проте сьогодні поговоримо саме про вживані автомобілі. Нижчеподана інформація стане вам у нагоді при купівлі. Читайте, зберігайте, купуйте з користю!

Що? Де? Коли?

Спершу визначте призначення авто. Будь то для родини, розваги, бізнесу чи роботи. До прикладу, не розглядайте мікроавтобуси для сім’ї, оскільки їхнє обслуговування буде коштувати всі гроші, а сенс? Спробуйте знайти оптимальний варіант серед популярних моделей, обслуговування яких буде значно вигіднішим та доступнішим. Який пробіг робить покупку вживаного авто недоцільною? Про це нижче, а зараз вивчаємо ринок!

Вивчаємо ринок

Створіть список із параметрів, які хочете, щоб були у наявності. За цим – оберіть варіанти, які підходять під ці критерії. Вивчіть оголошення, розгляньте фотографії та опис. Зверніть увагу на те, що фотографії мають відповідати дійсності. Зокрема, якщо в оголошенні вказано, що салон шкіряний, то на фото жодного велюру не повинно було.

Ціна

В гонитві за дешевизною важливо не купити кота в мішку. Якщо ж в оголошенні ціна низька, то не варто розглядати це авто для покупки. З великою вірогідністю це або шахраї, або ШАХРАЇ. Пам’ятайте про те, що ніхто не продаватиме авто майже задарма! Зазвичай такі «продавці» вимагатимуть завдатку, а потім зникнуть з поля зору. Проте і не варто купувати занадто дороге авто – це теж погана ознака.

Дзвонимо, але не тероризуємо

Поставити питання власнику телефоном – хороша можливість для передкупівлі. Ви зможете краще зрозуміти можливості авто, уточнити стосовно комплектації тощо. Проте і не варто ігнорувати огляду авто наживо. Запитуйте все, що турбує. Якщо ж під час розмови, вам все зрозуміло – вітаю. Ви переходите у наступний етап – зустріч.

День Х

Ви приїхали на місце. Що далі? Сфотографуйте якомога більше деталей. Згодом це стане вам у нагоді. По-перше, ви зафіксували ціну, по-друге, ви побачите зміни, якщо власник щось змінював. Якщо ж це відбулося, тоді відмовляйтеся від покупки та вимагайте завдаток назад!

Бита чи не бита? Ось у чому питання

Серйозно пошкоджена машина – не машина. Якщо ж авто має незначні подряпини – не кінець світу. А от якщо кузов зазнав деформацію, тоді забудьте про те авто. Отже, як же визначити чи були серйозні пошкодження:

Скло. На ньому має бути дата випуску. Ретельно також перевірте лобове скло. На ньому не мають бути тріщини: «павутинка» – слід від каменю, або «дуга», що свідчить про недостатню жорсткість кузова, або ж його заміна внаслідок ДТП. Від такого купівлі такого авто варто утриматися, оскільки нове скло швидко тріскатиме через деформовану рамку.

Заглядаємо під низ

Запасаємося терпінням та перевіряємо. Що?

ВСЕ. Амортизатори, шарніри, втулки, важелі. Можете скористатися послугами СТО. Якщо ж під час діагностики виявили близько 1-2 малих несправностей, це цілком нормальна практика. Особливо на наших дорогах. Якщо ж виявлено серйозні пошкодження, ясна річ, ноги в руки і пішли. Зверніть увагу також на місцестоянки авто. На ньому не має бути слідів масла.

На старт. Увага. Запускай мотор!

Чітко. Впевнено. М’яко. Без цокоту, постукування та вібрації. Рух рівномірний, динамічний відповідно до ваги та потужності.

Пробіг

Довіряй, але провіряй. Це саме той випадок, оскільки впливає на подальшу експлуатацію авто. Шаманство із скручуванням пробігу активно проводять, проте є і доброчесні власники. Із скручуванням пробігу може справитися першокласник, не кажучи вже про дорослого. Що все-ж треба знати про пробіг? Гляньте на панель приладів, ABS чи іммобілайзер. Навіть при скручуванні пробігу, вони показують точне значення.

Також можна визначити приблизне значення за допомогою зовнішніх ознак. Зокрема значні потертості на кермо свідчать про довготривале використання: від 4 років, що, в середньому, виходить близько 150 тисяч.

Тест-драйв

Тут зверніть увагу на коробку передач: чи не заїдає, не скрипить, не перемикається із ривками. Ретельно перевірте обладнання і його справність: спідометр, тахометр. Під час руху пригальмуйте, придивіться щодо дій авта: заносить/не заносить. Чи все легко вмикається/вимикається/натискається. Наприкінці поставте собі питання чи подобається вам це авто, чи ні.

Купуємо

Нічого не гримить, не стукає, не вібрує. Відповідь на запитання чи подобається вам авто – ствердне, тоді купуйте, оформляйте право власності у сервісному центрі МВС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top