Нові штрафи для водіїв 2021

Нові штрафи для водіїв 2021

❗️Верховна Рада ухвалила закон щодо посилення відповідальності водіїв за порушення безпеки дорожнього руху❗️

Що передбачає закон:

Закон посилює відповідальність за керування машиною у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Він збільшує відповідальність за керування авто напідпитку з 10 до 17 тис. грн за перший випадок. За другий випадок протягом року – з 20 до 34 тисячі, а за третій випадок – штраф у 51 тисячу і позбавлення прав на 10 років з конфіскацією авто.

Також вводиться поняття адмінарешту до 15 діб за п’яне водіння. Посилюється кримінальна відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

Збільшується низка штрафів:

• за перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – з 510 до 1700 грн;

• за залишення місця ДТП – з 255 до 3400 грн з можливістю позбавлення права керувати машиною на один-два роки

• за керування або передачу керування машиною людині, яка не має права керувати, – з 510 до 3400 грн. Повторне порушення протягом року карається штрафом 40800 грн з позбавленням права на керування на 5-7 років

• за керування машиною особою, яка була позбавлена такого права, – з 510 до 20400 грн. Повторне порушення протягом року карається штрафом у 40800 грн з позбавленням права керування на 5-7 років

• за керування ТЗ особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, а також передача керування транспортним засобом такій особі, відмова від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння зросте до 17000 грн з позбавленням права керування.

За повторне порушення – штраф 34000 грн з позбавленням права керування на строк 3 роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого або адміністративний арешт на строк 10 діб з позбавленням права керування на строк 3 роки; за таке порушення (керування у стані сп’яніння) двічі протягом року – штраф 51000 грн з позбавленням права керування на строк 10 років з конфіскацією ТЗ, який є у приватній власності порушника або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування на строк 10 років, з конфіскацією ТЗ, який є у приватній власності порушника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top